1210Y0630390KFR
Description
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 1210
DataSheet
1210Y0630390KFR PDF
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)