C2225C103K2GALTU
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 200V NP0 2225
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C2225C103K2GALTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G SnPb
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.061" (1.55mm)