
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto U2J |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 5100 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0805C512G5JACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 1206
CAP CER 1210
CAP CER 390PF 6KV X7R 1812
CAP CER 5100PF 50V U2J 0805
DIODE GEN PURP 400V 40A DO203AB
CAP CER 820PF 1KV NP0 1210
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT