
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 240 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of VJ0805D241JXAAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 820PF 250V X7R 1206
CAP CER 1206 330PF 10V ULTRA STA
CAP CER 1206 62PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 240PF 50V NP0 0805
TRANS PNP 25V 4A SOT-223
BGX7100 - TRANSMITTER IQ MODULAT
RES CHAS MNT 7.5 OHM 5% 55W