BF025016WC50033BJ1
Description
CAP CER 50PF 9KV R85 AXIAL
DataSheet
BF025016WC50033BJ1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:50 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:9000V (9kV)
Temperature Coefficient:R85
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Package / Case:Axial, Can
Size / Dimension:0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)