DE1E3RB332MA4BR01F
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 3300PF 500V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DE1E3RB332MA4BR01F PDF
Type Description
Series:DE1
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:E
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)