MA0603CG270K160
Description
CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 0603
DataSheet
MA0603CG270K160 PDF
Part Status:Active
Capacitance:27 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)