
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1.5 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 2225Y0500155KXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 620PF 25V U2J 0402
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
CAP CER 1210 1.3PF 10V ULTRA STA
CAP CER 1206 910PF 10V ULTRA STA
CAP CER 1000PF 200V NP0 1206
CAP CER 1.5UF 50V X7R 2225
CAPACITOR