VJ2220Y105JBBAT4X
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 2220
DataSheet
VJ2220Y105JBBAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)