C430C682JAG5TA
Description
CAP CER 6800PF 250V C0G AXIAL
DataSheet
C430C682JAG5TA PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)