LS1808N221J302NTM
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 250VAC C0G 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LS1808N221J302NTM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X2, Y3
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)