VJ1808Y102MXPAT5Z
Description
CAP CER 1000PF 250V X7R 1808
DataSheet
VJ1808Y102MXPAT5Z PDF
Type Description
Series:VJ HVArc Guard™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)