C3216X5R1V156M160AC
Description
CAP CER 15UF 35V X5R 1206
DataSheet
C3216X5R1V156M160AC PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:15 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)