C0603Y223K3RACTU
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
DataSheet
C0603Y223K3RACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R FF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Floating Electrode, Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)