C430C473G3G5TA7200
Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G AXIAL
DataSheet
C430C473G3G5TA7200 PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)