VJ0805A820JLEAJ32
Description
CAP CER 82 PF 500V NP0(C0G) 0805
DataSheet
VJ0805A820JLEAJ32 PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)