06126C103KAT2W
Description
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0612
DataSheet
06126C103KAT2W PDF
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0612 (1632 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)