08051A561JA16A
Description
CAP CER 560PF 100V NP0 0805
DataSheet
08051A561JA16A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)