HV1825A471JXHATHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 470 PF 3KV C0G 1825
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HV1825A471JXHATHV PDF
Type Description
Series:HV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)