VJ1111D150JXRAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1111D150JXRAJ PDF
Type Description
Series:VJ QUAD HIFREQ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)