HC1812CG151J102
Description
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1812
DataSheet
HC1812CG151J102 PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)