1410Y1000823MXRE03
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1410
DataSheet
1410Y1000823MXRE03 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.082 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1410 (3727 Metric)
Size / Dimension:0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)