GRM31CD80J107MEA8L
Description
CAP CER 100UF 6.3V X6T 1206
DataSheet
GRM31CD80J107MEA8L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:100 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X6T
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)