2211JA250331FCTSPU
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 330PF 250V C0G/NP0 2211
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2211JA250331FCTSPU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)