1812J1K00123JDT
Description
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 1812
DataSheet
1812J1K00123JDT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)