0805Y0100681KCR
Description
CAP CER 680PF 10V C0G/NP0 0805
DataSheet
0805Y0100681KCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)