TMK021CG0R2BK-W
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.2PF 25V NP0 008004
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TMK021CG0R2BK-W PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.2 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:008004 (0201 Metric)
Size / Dimension:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.006" (0.14mm)