CD45-E2GA222M-NKA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 440VAC RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CD45-E2GA222M-NKA PDF
Type Description
Series:CD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:E
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)