1206J0630471MDT
Description
CAP CER 470PF 63V X7R 1206
DataSheet
1206J0630471MDT PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)