K221K10X7RH5UL2
Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
K221K10X7RH5UL2 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)