RDEC71E106K2K1H03B
Description
CAP CER 10UF 25V X7S RADIAL
DataSheet
RDEC71E106K2K1H03B PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)