VJ0805Y184KXJMT
Description
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0805
DataSheet
VJ0805Y184KXJMT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.18 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)