06031U120JAT2A
Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0603
DataSheet
06031U120JAT2A PDF
Type Description
Series:U
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Ultra Low ESR
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.036" (0.91mm)