C327C822FAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 8200PF 250V C0G/NP0 RAD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C327C822FAG5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.320" (8.13mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)