VJ2225A332KBGAT4X
Description
CAP CER 3300PF 1KV NP0 2225
DataSheet
VJ2225A332KBGAT4X PDF
Type Description
Series:VJ OMD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)