GRM31CR60G227ME11L
Description
CAP CER 220UF 4V X5R 1206
DataSheet
GRM31CR60G227ME11L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)