CGJ4C2C0G2A152J060AA
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G 0805
DataSheet
CGJ4C2C0G2A152J060AA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)