0505J0630680JQT
Description
CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 0505
DataSheet
0505J0630680JQT PDF
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)