GRM55D7U2J473JW31L
Description
CAP CER 0.047UF 630V U2J 2220
DataSheet
GRM55D7U2J473JW31L PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)