GMC21CG2R2B50NT
Description
CAP0805 COG 2.2PF .1PF 50V
DataSheet
GMC21CG2R2B50NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.2 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)