GMC21CG151F200NT
Description
CAP0805 COG 150PF 1% 200V
DataSheet
GMC21CG151F200NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)