0603J1000181KCT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0603J1000181KCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)