VJ2220Y393KBGAT4X
Description
CAP CER 0.039UF 1KV X7R 2220
DataSheet
VJ2220Y393KBGAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.039 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)