FA24C0G2E332JNU06
Description
CAP CER 3300PF 250V C0G RADIAL
DataSheet
FA24C0G2E332JNU06 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)