C3216CH2J182J115AA
Description
CAP CER 1800PF 630V CH 1206
DataSheet
C3216CH2J182J115AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)