1111J6300301JQT
Description
CAP CER 300PF 630V C0G/NP0 1111
DataSheet
1111J6300301JQT PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)