GRT033R60J104KE01J
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRT033R60J104KE01J PDF
Type Description
Series:GRT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)