VJ0805A1R8CXAMC
Description
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0805
DataSheet
VJ0805A1R8CXAMC PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.8 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)