C961U682MYVDAA7317
Description
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
DataSheet
C961U682MYVDAA7317 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)