VJ0201A220KXXCW1BC
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
DataSheet
VJ0201A220KXXCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)